Fire

Priešgaisrinis dažymas

Priešgaisrinis dažymas

Priešgaisrinis dažymas, ugniaatsparinimas

Priešgaisrinio dažymo darbai – vienas iš būdų užtikrinti, metalinių konstrukcijų atsparumą deformacijai, ar padidinti patalpų atsparumą ugniai. Medinių konstrukcijų ugniaatsparinimas daro mediena mažiau degią ir mažina ugnies plitimo greitį.

Priešgaisrinis dažymas arba kitaip ugniaatsparinimas galimas ant įvairių paviršių. Gali būti atliekamas medinių ir metalinių konstrukcijų priešgaisrinis dažymas.

Priešgaisriniai dažai, užtikrina tam tikro laiko apsaugą nuo ugnies. Įvairius paviršius dažant priešgaisriniais dažais galima pasiekti atsparumą ugniai nuo 15 iki 120 minučių.

Priešgaisrinis dažymas susideda iš trijų dalių – paruošimo gruntavimui, gruntavimo, koeficientų Hp/H įvertinimo, konstrukcijų apdirbimo ugniai atspariomis medžiagomis, bei konstrukcijų apdailinio dažymo.

Medinių konstrukcijų priešgaisrinis dažymas taipogi užtikrina didesnį atsparumą ugniai. „Flameksas“ ir Ko. naudojami priešgaisriniai dažai yra sertifikuoti Gaisrinių Tyrimo centro, bei turi šios laboratorijos tyrimo ataskaitas.

„Flameksas“ ir Ko. yra viena iš pirmųjų įmonių Lietuvoje užsiimanti priešgaisriniu dažymu ir ugniaatsparinimu. Mūsų įmonės specialistai jau turi sukaupę nemažą patirtį ugniaatsparinime. O tai yra vienas iš būdų užtikrinti apsaugą nuo ugnies.

Medinių konstrukcijų priešgaisrinis dažymas, ugniaatsparinimas

Kaip ir metalui, taip ir medienai galima atlikti priešgaisrinį dažymą. Tiesa, čia gali būti naudojami ne tik dažai bet ir įvairus antiseptikai, antipirenai. Jie padeda apsaugoti medieną nuo tiesioginės ugnies, kas reiškia, kad ji didina medienos atsparumą ugniai.

Gaisro atveju, toje vietoje, kurioje buvo užtepta priešgaisrinės putojančios dangos, atsiras 10mm storio putos, kurios ugnies išplitimo laiką padidins apie ~30 %.

Dengti medieną tokia medžiaga dažniausiai yra kiek geriau, nei naudotis akmens vata ar kitomis alternatyvomis, nes jos atrodo griozdiškai, užima papildomą vietą, bei dažnai sukelią problemų montuojant apdailą. Tokią apsaugą nuo ugnies yra žymiai lengviau įdiegti, taip pat dažnai ji gali netgi atsieiti pigiau.

Metalinių konstrukcijų priešgaisrinis dažymas

Metalinių konstrukcijų priešgaisrinis dažymas – vienas iš būdų užtikrinti, kad metalines konstrukcijas tam tikrą laiką apsaugos nuo aukštos temperatūros ir neleis joms deformuotis, ir nesunaikins viso turto.

Dauguma metalinių konstrukcijų, kurios nėra nudažytos priešgaisriniais dažais, gaisro atveju nedeformuotos išlieka apie 10-15 minučių. Paskui jos gali deformuotis, ir taip įtakoti dalinį, ar pilną pastato griuvimą. Tačiau priešgaisriniai dažai gaisro atveju išsipučia, taip mažina pačios konstrukcijos kaitimą.

Pasiekti konstrukcijų atsparumą ugniai galima keliais būdais. Tai konstrukcijas apsiūti akmens vata, ugniaatspariu gipsu ar tiesiog dažant priešgaisriniais dažais. Ugniaatsparinant dažais viskas priklauso nuo dažų, bei pačios konstrukcijos. Kartais įmanoma apsaugą padidinti net 120 minučių!

Galima didinti apsaugą nuo ugnies – netgi tokiu elementariu dalyku, kaip dažai. Priešgaisriniai dažai yra kiek geresnis ugniaatsparinimo sprendimas už akmens vatos ar gipso kartono apsaugą nuo ugnies, nes negadina architektūrinės konstrukcijos, neužima papildomos vietos.

Gaisro atveju dažai išsipučia ir sudaro gan storą, iki 3 cm storį siekiantį putų sluoksnį. Natūralu, kad nuo priešgaisrinių dažų sluoksnio, priklauso ir dažų efektyvumas, todėl kuo didesnis jų išsipūtimo tūris – tuo geresnė apsauga suteikiama gaisro atveju.

Dažniausiai, naudingiausia būtų apskaičiuoti reikalingą apsaugos trukmę, bei pačios konstrukcijos kritinę masę (kuo ji mažesnė,  tuo dažų sluoksnis turėtų būti didesnis).